Nie mogę znaleźć pracy. Co robić?

Szukasz skutecznej porady w zakresie efektywnego poszukiwania pracy? Dobrze trafiłeś, bowiem za pośrednictwem naszego poradnika, dowiesz się na co zarówno pracodawcy zatrudniający nowe osoby kładą największy nacisk, jak i na co Ty, jako potencjalny pracownik powinieneś położyć największy nacisk. Więcej w dalszych fragmentach, do lektury których zapraszamy serdecznie.

Dokumenty podstawą

Zupełne minimum, jakim musi wykazać się każdy poszukujący pracy, to pofatygowanie się i przygotowanie należytego kompletu dokumentów aplikacyjnych. Na nie składają się między innymi życiorys, ale też i list motywacyjny, którego z lenistwa wielu pracownikom chętnym podjąć się zajęcia płatnego po prostu nie chce się przygotowywać. Niestety tym samym nierzadko zaprzepaszczamy sobie drogę do sukcesu. Warto wiedzieć, że CV nie jest kopią listu motywacyjnego! Nierzadko zdarza się, iż dokumenty te są powielane, pisane podobnie, z tym, że CV jest punktowane, a list motywacyjny pisany ciągiem, pełnymi zdaniami i bogatszą treścią. Poza układem wyżej wspomnianym, nic innego nie jest tu zgodne. List motywacyjny a CV to dwie zupełnie inne kwestie!

Ogłaszaj się

Nie ma żadnego wstydu z tym, że nie możesz czy nie masz opcji znalezienia pracy, która Cię zaciekawi na tyle, że będziesz chciał się jej poświęcić, czy zmienić dla niej swe dotychczasowe zawodowe życie, rezygnując z obecnego zatrudnienia. To normalne, bo przecież każdy z nas musi za coś żyć, czerpać z czegoś środki pieniężne, a tym bardziej rozwijać się- to zwykła potrzeba. W zakresie poszukiwań pracy bardzo ważne okazuje się więc nie tylko bierne przeprowadzanie researchu, a więc wertowanie ogłoszeń, ale też, a może przede wszystkim prezentowanie siebie samego, najlepiej online, bo siła Internetu jest na chwilę obecną nie do pokonania.