Zanim udasz się na rozmowę o pracę

Chcesz, aby potencjalny pracodawca zadzwonił do Ciebie któregoś dnia, zapraszając Cię serdecznie na rozmowę o Twoją wymarzoną pracę? Nie trać czasu! Siadaj do komputera i czytaj niniejsza lekturę poświęconą wskazówkom dotyczącym przygotowania do rozmowy o pracę. Na co trzeba zwrócić uwagę? Na czym polega właściwe formułowanie listu aplikacyjnego, czy życiorysu? Więcej dowiesz się bezpośrednio z dalszych fragmentów naszego wirtualnego poradnika. Czas start.

CV

Podstawą każdego poszukiwania pracy, niezależnie od tego o jakim rodzaju zatrudnienia mówimy, w jakim wymiarze oraz na czym się ma opierać zakres naszych obowiązków, ma być umiejętnie przygotowany komplet dokumentów aplikacyjnych, na jakie natomiast obowiązkowo zawsze i wszędzie składają się między innymi CV oraz list aplikacyjny. CV, czyli inaczej życiorys bazuje przede wszystkim na zebranych w formie skrótowej i przejrzystej rozmaitych faktach dotyczących zwłaszcza naszej dotychczasowej kariery, a więc zebranego wraz z biegiem czasu doświadczenia oraz szkół, jakie ukończyliśmy, a które dały nam określone wykształcenie. W CV zawiera się również informacje dotyczące przebytych szkoleń i kursów. Jest to bardzo istotny aspekt, jaki często liczy się znacznie bardziej niż zgromadzona na studiach czy w szkołach wyższych teoria.

List aplikacyjny

Poszukiwanie pracy bez CV raczej nie jest możliwe, bez listu motywacyjnego bywa natomiast różnie. To już raczej kwestia uzależniona stricte od indywidualnych wymogów pracodawcy, a także charakteru proponowanego przez niego wakatu. Dobrze jednak jest mieć uniwersalny list motywacyjny w pogotowiu, chociażby na wszelki wypadek. Jest w nim w formie stylistycznej wypowiedzi pisemnej uwzględnione dlaczego chcemy pracować akurat dla danej marki, firmy, konkretnego pracodawcy, przedstawienie naszej osobowości, a także ukazanie swej wizytówki jako pracownika idealnego na dane stanowisko.