Czego nie znoszą rekruterzy?

Postanowiłeś szukać w najbliższym czasie nowej pracy, ale nie wiesz, jak należycie przygotować się do czekającej Cię prędzej czy później rozmowy kwalifikacyjnej? Nic straconego! Przeczytaj, co my mamy Tobie do zaoferowania w naszym serwisie poświęconym w całości wskazówkom i poradom z zakresu poszukiwania pracy. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na tym, za czym nie przepadają przeprowadzający rozmowy o pracę.

Punkt pierwszy niepunktualność

Pamiętaj, że masz zrobić wejście smoka, a nie wywrzeć na potencjalnym szefie złe wrażenie. Trzeba zatem być kulturalnym, zaangażowanym w rozmowę, w jakiej uczestniczysz, aktywnym, ale przede wszystkim zacząć przygotowania do konwersacji od nastawienia budzika na właściwą godzinę, aby się nie spóźnić na pierwsze, decydujące spotkanie. Nie bądź spóźnialski, bo źle będzie to o Tobie świadczyło.

Punkt drugi – nieuczciwość

Chyba każdy z nas zastanawiał się chociażby raz przy tworzeniu swego CV, czy nie podrasować go nieco, podkoloryzować, aby zyskać więcej w oczach potencjalnego szefa. Od razu szczerze odradzamy! Liczą się fakty, to co jest prawdziwymi informacjami na nasz temat, bo pamiętaj, iż kłamstwo ma bardzo krótkie nogi i zaraz, w praktyce, kiedy podejmiesz pracę wszystko wyjdzie na jaw nim się zdążysz o tym zorientować.

Punkt trzeci kulturalność

Nie tylko grzeczność rozumiana jest jako kultura osobista. Sam sposób wysławiania się to jedno, drugie to nie przerywanie, a zatem sposób prowadzenia konwersacji. Jeżeli masz tendencję do tego, że domownikom czy znajomym non stop wchodzisz w zdanie, prawdopodobnie w taki sam sposób możesz zachować się kiedy rekruter będzie innej opinii niż Ty. Uważaj!