Życiorys przepustką do nowej pracy

Twoje dotychczasowe miejsce zatrudnienia od dawno wieje nudą? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio szef Cię docenił, a tym bardziej kiedy owe docenienie przełożyło się na premię, czy podwyżkę? Jeżeli ta sytuacja brzmi Ci znajomo, nie zwlekaj – jak najszybciej zacznij szukać nowej pracy, ale niczym się za to zabierzesz, koniecznie powinieneś poczytać naszą lekturę poświęconą przygotowywaniu perfekcyjnego życiorysu, jaki z pewnością będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. W końcu CV to wizytówka każdego poszukującego pracy.

CV, aby w ogóle przeszło nierzadko bardzo rygorystyczne etapy rekrutacji, zwłaszcza gdy chętnych na dane stanowisko jest cała masa, koniecznie powinno być sformułowane zwarcie i w sposób kompletny – bez zbędnych wiadomości, ciekawostek, wymysłów, koloryzowania, zaś skupiając się na istotnych w kwestii pracy akurat w tym miejscu i na tym stanowisku zdolnościach, umiejętnościach, celach zawodowych. Zawsze trzeba wymienić dane osobowe- patrząc na to, czy są one aktualne, historię zatrudnienia dotychczasowego, umiejętności twarde i miękkie. Dodatkowo zawrzyjmy też wzmiankę o RODO, a mianowicie że pozwalamy na operowanie naszym CV w celach rekrutacyjnych. Jeżeli tę wzmiankę zlekceważysz, prawdopodobnie nikt nie odpowie na Twoją aplikację, bowiem nie ma prawa otworzyć przesłanemu mu przez Ciebie pliku.

W CV konieczne jest zamieszczenie paru standardowych elementów, które są wręcz częściami życiorysu jakie uznaje się za uniwersalne i niezmieniane, niezależnie od upływu czasu. Pierwszą z cech jest niepowtarzalność. Owszem, mamy mnóstwo wielorakich gotowych wzorców CV, często zupełnie bezpłatnie udostępnianych w sieci, ale niestety- nie jest to dobry wariant, bowiem nasze CV ma się czymś wyróżniać. Lepiej stworzyć więc dokument samodzielnie, bez korzystania z gotowych „ściąg”.