Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Jeżeli w najbliższym czasie decydujesz się wysyłać CV, koniecznie powinieneś powoli zacząć przygotowywać się do przeprowadzenia z Tobą rozmowy kwalifikacyjnej. Istotne jest, żeby nie popełnić gafy, na przykład przez brak kontroli nad własnym ciałem. W konsekwencji tego trzeba ostawić zwłaszcza na umiejętne opanowanie sztuki mowy ciała. O tym też będzie nasz niniejszy artykuł. Zachęcamy do poczytania.

Postawa – to jest jedna z najważniejszych kwestii, na jaką niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę, kiedy wchodzimy do biura, w którym ma być przeprowadzana z nami rozmowa kwalifikacyjna. Bardzo ważne jest, żeby kontrolować zwłaszcza sylwetkę, która sama w sobie już wiele o nas mówi, a na pewno naszym aktualnym nastawieniu. Jeśli jesteśmy pochyleni, https://www.plomex-pol.pl/page/kotlownia-kontenerowa/ zgarbieni, niestety nie wypadniemy za dobrze. Ponadto warto zwrócić uwagę też na to, żeby mieć stabilną sylwetkę. To pokazuje pewność siebie, a przekonują o tym profesjonalni eksperci z zakresu formowania wizerunku oraz trenerzy i coache. Warto też popatrzeć na siebie przed wejściem do biura oczami rekrutera. Jest to świetna metoda skontrolowania siebie samych i dostrzeżenia jak się zachowujemy i jaką pozę przyjmujemy. To pozwoli nam także uniknąć barier komunikacyjnych.

Nie jest mile widziane wykonywanie gwałtownych, nerwowych ruchów – na przykład drapania głowy, szyi, pocierania czoła, dotykania twarzy, stukania palcami. Nie otrzepujmy pyłków z marynarki, nie splatajmy dłoni, czy nie zakładajmy rąk jedna na drugą. Nie bawmy się długopisem, zachowajmy spokój.