Poradnik mowy ciała – część II

Idziesz w najbliższym czasie na rozmowę o pracę? Chcesz dobrze wypaść? Zajrzyj obowiązkowo w nasz poradnik, który poświęcony został w całości mowie ciała i kontroli nad nią. Podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Energia

Nie pokazuj, że jesteś zestresowany. Popatrz na to, że to być może Twoja jedna jedyna szansa. Powinieneś wnieść ze sobą na rozmowę mnóstwo energii, a także pewność siebie. Dzięki temu, zaprezentujesz się jako człowiek energiczny, odważny, niebojący się. Miej wyprostowaną postawę, zachowaj naturalność, bądź otwarty i miły. Uśmiech pozwala na to, aby rozładować napięcie natychmiast.

Uścisk dłoni

Jeżeli ktoś podaje Ci dłoń, zwróć uwagę na to, jak mocno ją ściska. Ty zrób dokładnie tak samo, podobnie. Dzięki temu nie wyjdziesz na niepewnego siebie. Nie przesadzaj też z tym, żeby za mocno ściskać rękę rekrutera, ponieważ to oznaka zbytniej nerwowości.

Gestykulowanie

Z gestami, jakie wykonujesz także nie powinieneś przesadzać. Nie chowaj rąk po kieszeniach, nie zakładaj ręki na rękę, a także nie stukaj palcami. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się z naszymi stopami. Częsty jest samoistny ruch nogą, drganie, które pokazuje naszą niepewność. Gestykulowanie musi być świadome. W związku z tym, bardzo istotne jest zwłaszcza to, żeby nauczyć się kilku podstawowych ruchów rękami, które pokazują nasza elokwencję. Przykładem takiego gestu jest zwłaszcza kierowanie wnętrza dłoni ku górze. To pokazuje pełną otwartość. Patrz też na t, jak siedzisz. Nie bądź zgarbiony, pochylony, miej stabilną postawę, prostą sylwetkę.