Perfekcyjny życiorys, czyli jaki?

Jak stworzyć unikatowy życiorys, który powali na kolana Twego przyszłego, potencjalnego szefa? Zajrzyj w dalsze akapity naszego wirtualnego informatora, a przekonasz się, w czym tkwi sekret udanych kompletacji dokumentów aplikacyjnych. Na pierwszy rzut- CV.

Perfekcyjne CV musi być stworzone w oparciu o wzorce, jakie aktualnie są modne. Każda branża ma również swoje indywidualne wymagania, preferencje, charakterystykę pracy, a to pociąga za sobą rozmaite standardy, z jakimi się wiąże CV przygotowywane na te właśnie posady. Musimy to zatem również wziąć pod uwagę. Pamiętajmy także o jednej prostej zasadzie, a mianowicie- nasz życiorys to w ogóle nie jest to samo co list motywacyjny! Już chociażby nazewnictwo obu jednoznacznie wskazuje na fakt ich odmienności. One wspólnie razem zebrane do kupy i umiejętnie sporządzone powinny tworzyć nienaganny zestaw dokumentów najwyższych standardów, które będą Twoją wizytówką, prezentującą Cię od jak najlepszej strony przez grupą rekrutującą. Czy może być coś bardziej istotnego zatem niż stworzenie perfekcyjnego CV, jakie stanie się dla Ciebie przepustką do rozwoju kariery zawodowej w wymarzonej firmie i na wymarzonym etacie?

CV musi być przede wszystkim zwarte, niechaotyczne, kompletne, oparte na prawdziwych informacjach na Twój temat i co bardzo ważne - nie tych wiadomościach, które są zbędne w przypadku pracy, jaką poszukujesz, ale tych kluczowych, jakie mogą być potwierdzeniem tego, iż to Ty właśnie jesteś idealnym kandydatem do pracy na danym wakacie. W każdym życiorysie powinny znaleźć się zatem pełne, aktualne dane osobowe, informacje dotyczące przebytych do tej pory prac, wykształcenia, cele zawodowe, szkolenia, kursy, umiejętności, kwalifikacje, z czego te przedostatnie dzielą się na zdolności miękkie i tak zwane zdolności twarde.